Vēlamās preces: Pavisam preces : 0
Par summu : 0 Ls
Meklēt
preču Kategorijas
Ražotājs
Informācija

Kurpirkt.lv - visi Latvijas interneta veikali un cenas Kurpirkt.lv - visi Latvijas interneta veikali un cenas
Sāls.
Sāls nepieciešams visiem dzīvniekiem. Gaļēdāji to uzņem no savu upuru gaļas, zālēdājiem tas nepieciešams papildus. Sāls stabilizē vielmaiņu, palīdz sagremot barību un tam ir svarīga nozīme šķidruma izdalīšanā no ķermeņa. Dabīgā sāls atlūzu sastāvā esošie minerāli ir tie, kas veido ragu un skeleta struktūru dzīvniekiem.
Īpaši svarīgs sāls ir ziemā, kad dzeramais ūdens ierobežots, kā arī vasaras karstajos mēnešos.
Mūsdienās ir nopērkami sālsbloki ar dažādu minerālu piedevām. Kādu izvēlēties meža dzīvniekiem?
Dzīvnieks laizīs jebkuru, mūsu ziņā ir tam piedāvāt pareizo.
Apziniet apkārtni, kurā uzturās Jūsu dzīvnieki, ja tā nav slēgta teritorija ņemiet vērā to migrācijas attālumu. Ja šajā teritorijā dominē purvaina vide, izvēlieties minerālblokus ar vara piedevu, dzelzi dzīvneiki uzņem no dabas, dzerot ūdeni. Par to vienkārši var pārliecināties, iesmeļot ūdeni no tuvakā grāvja un liekot tam nostāties, ja tanī ir rūsas (rūdas) pazīmes, tad dzels daudzums dzīvniekam tiek nodrošināts.
Ja vide ir smilšaina, kā tas Latvijā ir kāpu zonā, vai kalnaina, tad tajā dzelzs daudzums ir ierobežots, papildus minerālblokiem ar varu nepieciešami minerālbloki ar dzelzs saturu.
Cik daudz minerlālbloku nepieciešams?
Optimālais daudzums, ko iesaka ir 20kg (2 bloki)  uz 1ha. Tas būtu oprimālais sāls daudzums uz 1ha, ne sāls laizītavu daudzums. Piem uz 50ha nebūt nav prakstiski izvietot 50 laizītavas. Attālumam starp sāls laizītavām nevajadzētu būt lielākam par 5 km. Slēgtās teritorijās jāņem vērā dzīvnieku daudzums. Izveidojot sāls laizītavu, tālāko izlietojumu aprēķina ar vienkāršu monitoringu. Sāls beidzies - to papildiniet. Katrā vidē tā patēriņš atšķirās.
Kur vislabāk izvietot sāls laizītavas?
Labākā vieta ir netālu no ūdens (70-100m) - grāvja, dīķa, ezera. Ņemiet vērā pavasara plūdus un iespēju tai piekļūt šajā laikā. Kā arī nebūs lietderīgi, ja sāls vietas applūdīs.
Kā vislabāk izvietot minerālbloku?
Universāla padoma nav, ir ieteikumi. Novietojot bloku uz nozāģēta lapukoka 1.8-2.0m augstumā. Šāds paņēmiens vairāk piemērots briežiem. Minerlālblokus var droši novietot tieši uz zemes, tad tas pieejams visiem dzīvniekiem. Speciālie bloku turētāji dabā nav prakstiski, tos pielieto staļļos, fermās, aitu kūtīs, lai mājlopi neaizspārda, neiemīda mēslos sālsbloku.
Minerālbloks izšķīst, vai to novietot zem nojumes?
Nē. Dažu firmu ražotie minerālbloki sadrūp ātrāk, citu nesadrūp vispār. Tas nav būtiski. Atcerieties, ka ir arī minerāli, kuri ir berami. Dzīvnieks uzņems to ieēdot ar zemi, tas ir normāli.
Šķidrie minerāli un dažādi pievilinātaji.
Savvaļas dzīvnieku audzētāji ne reti izmanto dažādus trikus, lai dzīvnieks papildus uzņemtu minerālus. Tas būtiski ietekmē ragu kvalitāti,kā arī skeleta uzbūvi. Aplejot minerālblokus ar kādu pievilinātāju, dzīvnieks laiza to ne tapēc, ka organisms to prasa, bet tapēc, ka tas ir garšīgs.